Hikayemiz

Tutkunun Yolculuğu

Yetmişli yılların başında Engin Altaş için deri ile uğraş “hobi” olmaktan çıkıp “iş”e dönüştü. 1973’te Bodrum Gümüşlük’de tek başına başlattığı işin yıllar içinde iri ölçekli bir çalışma ünitesine dönüşeceğini hayal edemezdi.

GÖN çatısı altında kendi markasıyla ilerlerken, ulusal ve uluslararası markalara da fason üretim yaparak yüksek kapasitelere ulaştı. Özelikle ana malzeme olarak “bitkisel tabaklanmış” derileri benimseyerek ve ürünlerinde kullanarak kendi özgün alanını diğer üreticilerden ayırt etti. En başından itibaren ev kadınlarıyla işbirliği yaparak “el işi” katkısını, makineli üretim kapasitesinin aleyhine geliştirdi.

As Mert Deri’nin kurucusu olan Buyar Berişe, GÖN’ün ilk yıllarından itibaren GÖN markalı ürünlerin yöneticisiydi. 90’lı yılların ortasında GÖN’den ayrılıp kendi şirketini kurdu.

2008 yılında Engin Altaş ve Buyar Berişe’nin yolları, As Mert Deri Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti altında, GÖN markasını daha önce denenmemiş üretim teknikleri ile ulusal ve uluslararası pazarlara sunmak üzere tekrar kesişti.

Kadınlarla Yaratılan Katma Değer

GÖN’ün yolculuğunun başladığı ilk yıllardan beri, Anadolu’nun dikiş konusunda en yetenekli ev kadınları ile işbirliği yapıyoruz.

Ev kadınları, özenle hazırladığımız tasarımlarımızı, doğallıktan hiç ödün vermeden çanta, cüzdan ve kemere dönüştürürken aile ve ülke ekonomisine de ciddi katkı sağlıyorlar.

Makinesiz Üretim

GÖN ürünlerinin üretim sürecinde, doğallıktan ve özgünlükten ödün vermemek adına ‘’el işi katkısı’’ dikiş makinesinin yerini alır. Bu sayede tamamen bitkisel yöntemlerle tabaklanan doğal deriler, yetenekli ellerde ilmik ilmik işlenerek ömür boyu size eşlik edecek bir zerafete dönüşürler.

GÖN Ürünlerinde Kullanılan Malzemeler:

  • Bitkisel tabaklanmış, doğallığı korunmuş dana derisi.
  • Tokaları, kancaları, halkaları pirinç alaşımlı ve kaplama (galvano) yapılmamış aksesuarlar.
  • El dikişi için özel örgülü, mumlu polyester dikiş ipi.
  • Sağlam ve eli tırmalamayan kaygan fermuar.

Bizi size bağlayan birşeyler var